גיבוי בענן ואחסון אתרים

מקדימים תרופה למכה – גיבוי בענן לכלל התוכן הממוחשב

עבודה של שנים יכולה לרדת לטמיון ולהתפוגג ברגע אחד. בימנו, כשאנחנו שמים את כל מבטחנו במחשבים ופלאפונים – תקלה פשוטה אחת (טכנית, או מעשה ידי אדם) יכולה לגרום לכל המידע החשוב ביותר שאנחנו מחזיקים להיעלם כלא היה. לפיכך, אחד העקרונות החשובים ביותר בעבודה עם אמצעים טכנולוגיים הנו גיבוי תדיר וקבוע של כלל התכנים השמורים על המחשבים והכוננים המצויים בשימוש. כיצד, אתם שואלים? באמצעות גיבוי בענן עליו נסביר מעט במאמר זה.

מהו גיבוי בענן וכיצד הוא בעצם עובד?

שירותי ענן (Cloud computing) הנם שירותים הניתנים למשתמשים באמצעות מחשב מרוחק אליו ניתן להתחבר בעזרת האינטרנט או בעזרת קו תקשורת מיוחד וייעודי. מדובר באמצעי מקובל לאחסון קבצים, אחסון מידע ואספקת שירותים, וכל זאת – באופן מאובטח, זמין ונגיש. מכאן נגזר גם שמו של השירות, גיבוי בענן, אשר נועד להוות דימוי למקום אליו ניתן לגשת בכל זמן ובכל מקום, ללא מגבלות פיזיות של המציאות החיצונית. הגישה הנוחה אל החומר המאוחסן, בלחיצת כפתור אחת, מחליפה את הצורך בשימוש באמצעי גיבוי קשיחים דוגמת כונן נייד או דיסק און קי. בנוסף, היקף החומר שניתן עבור אחסון בשירותי ענן הנו בלתי מוגבל במונחים של שימוש פרטי או עסקי, כך שלא צריך לברור את החומר שמועלה לגיבוי בו.

גיבוי בענן לעסקים

חשיבות גיבוי בענן ואחסון אתרים לבעלי עסקים

העקרון הבסיסי של גיבוי נתונים שהזכרנו בתחילת המאמר נכון גם למשתמשים פרטיים כמו כל אחד ואחת מאיתנו, וביתר שאת, עבור משתמשים עסקיים. אובדן חומר ונתונים של בית עסק או חברה עלול לגרום לנזקים כלכליים ותדמיתיים רחבי היקף ולכן מומלץ להתכונן אליו מבעוד מועד. תקלות שהובילו לאובדן נתונים קריטיים יכולות להיגרם לא רק בשוגג אלא גם במזיד, על ידי חברות או ארגונים מתחרים. כדי להבטיח לעצמכם לב שקט מומלץ לאחסן את החומר על גבי שרתים איכותיים – ולא להסתפק רק בגיבוי החומרים שעל מחשבי החברה, אלא לבצע גם גיבוי אתרי וורדפרס לתכנים האינטרנטיים. גיבוי אתרים נועד כדי להתגונן בפני אפשרויות של פריצה או מחיקת תכנים חשובים מהאתר העסקי שלכם.

מהו טווח המחירים ההוגן עבור גיבוי בענן?

טווח המחירים עבור גיבוי בענן לעסקים ולמשתמשים פרטיים מושפע מהיקף החומר שברצונכם לאחסן בענן וכן מכמות מערכות ההפעלה הרלוונטיות. דוגמא נפוצה לסדר גודל של מחיר הגון הנה אפשרות לגיבוי של 100 ג'יגה-בייט במחיר של בין 60-100 שקלים בחודש. ניתן להוסיף אפשרויות גיבוי נוספות בתוספת תשלום, דוגמת גיבוי שרתים, גיבוי אתרי וורדפרס, גיבוי דואר אלקטרוני, הצפנת מידע ואפשרות לשחזור סיסמא. בנוסף, תוכלו להשוות בין המחירים שמציעות חברות שונות בארץ ובעולם עבור גיבוי אתרים או גיבוי בענן לעסקים, כיוון שכמו שהזכרנו קודם – ניתן לגשת לענן ללא מגבלות גיאוגרפיות.

נכתב בשיתוף פעולה עם החברה לגיבוי ענן בישראל

https://www.ibackup.co.il/

החברה לגיבוי בענן בישראל