קידום אתרי וורדפרס דומה לקידום של אתרי אינטרנט אחרים אותם אנו מכירים. חשוב לקחת בחשבון שיש שני סוגים עיקריים של קידום, קידום ממומן בו אנחנו משלמים על מנת שגוגל יציג את האתר או דף הנחיתה שלנו במעלה פלט תוצאות מנוע החיפוש וקידום אורגני, אליו נתייחס במאמר זה.

מהו קידום אורגני

קידום אתרי וורדפרס על ידי קידום אורגני משמע קידום למטרת חשיפת האתר לכמות גדולה של גולשים. חשיפה זו תוביל לסיכויים גבוהים של כמות מבקרים גבוהה באתר ועלייה בכמות הקונים הפוטנציאליים של המוצרים והשירותים באתר. קידום אורגני של אתרי וורדפרס ואתרים רגילים תמיד יעשה בכמה שלבים, אם מדובר על מחקר שוק שכולל גם את המתחרים, אופטימיזציה של האתר הן מבחינת התוכן שבו ועוד, החלפת קישורים, עדכון התכנים לעיתים קרובות ועוד.

קידום אתרי וורדפרס

וורדפרס היא מערכת קוד פתוח שאידיאלית לפעולות קידום. כאן מדובר על מערכת שבמקור יועדה להקמה וניהול של בלוגים וכיום משמשת לרוב להקמה ולניהול של אתרי אינטרנט. כיוון שהעלות של בניית מערכת זו נוחה יותר ממחיר בניית אתרי אינטרנט מורכבים על פלטפורמות אחרות, בעלי עסקים קטנים ובינוניים לרוב בוחרים באתר אינטרנט מבוססי וורדפרס. מערת הניהול הנפלאה והידידותית של וורדפרס הופכת גם את עבודתו של המקדם לקלה וגמישה, דבר שמשפיע לטובה על תוצאות פעולות קידום אתרי וורדפרס.

יתרונות מערכת וורדפרס לקידום

אתרי וורדפרס אידיאליים לפעולות קידום מהסיבות העיקריות הבאות:קידום אתרי וורדפרס

  • קוד פתוח- אחת הסיבות שמקדמים רבים טוענים שתחום קידום אתרי וורדפרס הוא תחום אידיאלי לכל מומחה קידום הוא מערכת הקוד הפתוח של הוורדפרס. מערכת זו מאפשרת גמישות בעריכה של כמעט כל דבר באתר, דבר שיכול להשפיע בצורה ניכרת על קידום האתר.
  • תוספים- היצע התוספים גדול ולכן כל מקדם אתרים יכול לבחור מהם אותם תוספים בהם הוא ישתמש על מנת להפוך את האתר של הלקוח לידידותי יותר עבור הגולש.
  • קהילה גדולה- כיוון שמערכת קוד פתוח הוא קוד שפתוח לכל אחד בכל מקום בעולם, הקהילה של הקוד הפתוח היא קהילה בינלאומית רחבה, דבר שמאפשר התייעצות עם מומחים בכל העולם ופתרון לגבי כל מיני ביות באתרים והפיכתם לידידותיים יותר לקידום.

לסיכום, קידום אתרי וורדפרס הוא פעמים רבות רעיון מוצלח ביותר אך יש לזכור שגם כאן חובה לבחור בקפידה חברת קידום אתרים או מומחה עצמאי לקידום אתרים שמכיר היטב את הוורדפרס ויכול להוכיח לכם רזומה עשיר בתחום קידום אתרי אינטרנט שמבוססים על מערכת הוורדפרס.