אנשים רבים תוהים האם יש קידום שמותאם ספציפית לאתרי וורדפרס ואם כן, האם יש דרך מסוימת או כללים מסוימים אליהם יש להישמע בעת בניית אתרי וורדפרס, דבר שיכול להועיל לקידום. התשובה חיובית, אתר זה יעזור לכם להבין מהו קידום אתרי וורדפרס וכיצד ניתן ליישם את הדברים.

וורדפרס – מערכת שבנויה לקידום

בעשור האחרון ניתן לראות צמיחה מהירה מאוד של אתרי וורדפרס. חלק מצמיחה זו הובילה לשאלה האם אתרי וורדפרס ניתנים וורדפרס מותאם לקידוםלקידום, מהו וורדפרס מותאם לקידום ולמי עליכם לפנות על מנת לבנות את האתר בצורה המותאמת ביותר למנוע החיפוש של גוגל. הדבר הראשון אותו כדאי לדעת הוא שבניית אתר וורדפרס משתלמת לא רק בגלל העלות הנמוכה (וזאת ביחס לאתר אינטרנט אחרים שיושבים על פלטפורמות כבדות יותר), אלא גם משום שהוא מותאם לקידום. מערכת הוורדפרס מותאמת לכל הקשור אל פעולות קידום שונות ולכן כל כך הרבה מקדמי אתרים אוהבים לעסוק בתחום קידום אתרי וורדפרס.

זהירות – בנייה ועיצוב של אתר וורדפרס

קידום אתרי וורדפרס יכולה להיעשות על ידי כל אחד, אך אם מעוניינים בתוצאה המקצועית ביותר, חשוב לפנות אל מומחה בתחום שיפיק עבורכם את המקסימום. מנוע החיפוש של גוגל ולא רק של גוגל אוהב מאוד את מערכת הוורדפרס, אך על מנת שהוא יראה את כל הפוטנציאל שבה יש לתכנן את הדברים בקפידה מהשלב בו מחליטים שמעוניינים לבנות אתר על פלטפורמת הוורדפרס. ברגע בו מחליטים לבנות ולעצב את האתר חייבים לוודא שלא פוגעים בשום קוד או חלק שמשפיע על פעילות הקידום שלו. וורדפרס מותאם לקידום ולכן החשוב ביותר הוא לא לקלקל את הבסיס החשוב כל כך.

קידום אתרי וורדפרס – כללי ברזל

  • לא נוגעים- לא נוגעים או משנים חלקי קוד עיקריים. פעמים רבות קודים אלו שמשמשים כבסיס של הוורדפרס מותאמים כבר לפעולות הקידום ולכן חשוב מאוד להיזהר.
  • כותרת ותיאורים- חשוב לשייך כותרות לכל דף ולכל קטגוריה ולכתוב תיאור אודות כל דף אותו מתכננים באתר.
  • תפריט- קידום אתר וורדפרס מחייב תפריט ברור של האתר.
  • מחקר מילות מפתח- גם כאן, בדומה לקידום של אתרים אחרים יש לבצע מחקר מילות מפתח על מנת לקבל החלטה אודות מושגי המפתח אותם מעוניינים להטמיע בתכני האתר. דבר שישפיע באופן ניכר על פעולות הקידום.
  • תוכן- התוכן חייב להיות איכותי, ממוקד ומותאם לנושא הכותרת ולמאפיינים העיקריים של נושא האתר.
  • רישום- חשוב לרשום את האתר לכמה שיותר מנועי חיפוש- אינדקסים.
  • קישורים- החלפת קישורים ויצירת קישורים באתר תמיד מתקבלים בברכה.

לסיכום, קידום אתרי וורדפרס ידידותי ונוח יותר מאשר קידום של אתרים שבנויים על פלטפורמות אחרות, זוהי הסיבה שמקדמי אתרים רבים שמחים לקדם אתרי וורדפרס ולהציג בפני לקוחותיהם תוצאות מרשימות.